Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. dopis s informacemi pro rodiče

30. 9. 2011

29. září 2011

Milí rodiče,

s koncem prvního školního měsíce mám pro vás několik důležitých informací.

1.    Jak v naší třídě, tak i na celém prvním stupni se opět objevily vši. Je nezbytně nutné, abyste denně prohlíželi dětem vlasy a pokud se u vás vši nebo hnidy vyskytnou, neposílali děti v žádném případě do školy, dokud všechny hnidy z vlasů nevyberete.

2.    S prvním podzimním dnem začal ve škole sběr kaštanů a žaludů. Tyto podzimní plody si od nás odváží myslivci, kteří s nimi potom v zimě krmí lesní zvěř. Navíc nám za ně zaplatí, čímž získáme finance na sponzorování adoptovaného Keňana Petera Chegeho. Děti mohou nosit kaštany a žaludy v taškách zvážené a označené jménem. Zároveň probíhá soutěž jak mezi třídami na prvním stupni, tak mezi jednotlivci. 1kg kaštanů má hodnotu 1 bodu, 1kg žaludů má hodnotu 5 bodů.

3.    V českém jazyce jsme dokončili první část opakování. Navážeme kouskem nového učiva – podrobněji se zaměříme na předpony a předložky a poté se pustíme do opakování vyjmenovaných slov.

4.    V matematice jsme dokončili všechno opakování, od října nás již čeká nové učivo – rozšíření číselného obou do 10 000. Děti, kterým stále dělá potíže malá násobilka (včetně dělení) a pamětné sčítání a odčítání, musí bezpodmínečně denně procvičovat. Bez těchto základních znalostí nebudou práci zvládat.

5.    I v letošním roce bude ve škole pracovat Dětský parlament. Jeho schůzky budou probíhat jedenkrát do měsíce, vždy první čtvrtek v měsíci od 13:30 do 14:30. Členy parlamentu jsou zástupci všech tříd prvního stupně s výjimkou prvňáčků.
Za naši třídu projevilo zájem poměrně mnoho dětí, v tajném hlasování byli zvoleni: Dan Brož, Pavel Marceluch a Ondra Marhold.

6.    V pátek 7. října oslavíme společně Svátek zvířat. Jednotlivé třídy vystoupí se svými krátkými programy na školní zahradě, poté na děti i dospěláky čeká tradiční zvířecí stezka kolem školy (letos s novými úkoly), pečení hada na klacku a další drobné aktivity. Umožněte, prosím, svým dětem, aby se vystoupení mohly zúčastnit a posílily tak kvalitu našeho vystoupení.

7.    Kontrolujte denně obsah žákovských knížek, podepisujte domácí úkoly. Stále častěji se stává, že si děti dopisují zapomenuté úkoly ve škole, čímž pro ně poté úkoly ztrácejí na významu. Sledujte webové stránky naší třídy, najdete na nich aktuální informace a také např. fotografie z našich činností.